Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Kontrola z ZUS - Jak na przykład się szykować?

figielekaa

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis

mój avatar

archiwum

    2017
    Listopad

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 28 osóbustawa o odpadachKontrola z ZUS - Jak na przykład się szykować?

Na koniec powiedzmy sobie na temat raportu kontroli, który pojawił się już w tym tekście. Jakim sposobem zapewne się domyśliliście - chodzi o udokumentowanie tego Jakim sposobem przebiega cała kontrola. Raport zawsze musi mieć dwa jednobrzmiące egzemplarze, ma to związek z tym, iż jeden z nic doręczany jest osobie, która była kontrolowana. jeśli precyzyjnie przeczytaliście prawa to wiecie, iż jest możność wniesienia pisemnych zastrzeżeń. Niech nikt nie myli tego z odwołaniem. Odwołanie to inna czynność, która w przypadku kontroli z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest niemożliwa. Poza tym koniecznie Należy pamiętać, iż czas na wniesienie pisemnych zastrzeżeń to 14 dni ustawa o odpadach.

Prawa kontrolowanego płatnika składek obrazują się w następujący sposób:- udział podczas wszelkiej czynności testowej (dozór to nie jest sekret)- dojście do specyfikacji, która została wydana osobie kontrolującej (rzecz jasna mówimy tutaj o sytuacji, w której dozór odbywa się poza siedzibą płatnika)- wniesienie pisemnych ograniczeń do raportuNa tym kończą się prawa, godzina przejść do obowiązków. Obowiązków jest więcej aniżeli praw (niemniej jednak część z nich zachodzi pod pewnymi warunkami).Obowiązki dozorowanego płatnika składek przedstawiają się następująco:- udostępnienie wszystkiego, co powiązane jest z aspektem inspekcji- umożliwienie oględzin szczegółów dostatku (sytuacja związana jest z zaległościami składkowymi płatnika)- składanie objaśnień- zapewnienie odpowiednich warunków do czynności kontrolnych (przynależy przez to rozumieć choćby środki komunikacji nie zważając na środków transportowych)- demonstracja przekładu na język polski (naturalnie chodzi o sytuację, w której jakakolwiek z dokumentacji została napisana w obcym języku)- sporządzenie i wydanie kopii (wszystko zależy od zainteresowań osoby dokonującej kontroli)

W ten rodzaj mamy za sobą zarówno prawa, Jakże oraz obowiązki. Tak, Jakże już było mówione - obowiązków jest więcej, jednakowoż nie wszystkie muszą nas dotyczy.

Kontrola z ZUS - Jak na przykład się szykować?

Najkrócej rzecz ujmując sprawdzenie odnosi się do wszystkiego, co powiązane jest z ubezpieczeniami społecznymi. jeżeli tylko potrzebujecie, zdołacie zaznajomić się z katalogiem weryfikacji. Katalog ten znajduje się w art. 86 ust. 2 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (nie Jest dozwolone również zapomnieć, że rozporządzenie nazywana jest również ustawą systemową). Koniecznie przynależy aczkolwiek położyć nacisk, iż w tym wszystkim mamy także pewien zła strona - ten minus to fakt, że katalog nie jest zamknięty. Skoro wiemy w znacznym stopniu co sprawdza Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czas na kolejny krok. Najwyższa pora  ogłosić na temat tego Jakżeie są obowiązki i prawa płatnika składek.

Co sprawdza ZUS?

Trzeba sobie  zakomunikować prosto z mostu - prowadzenie własnej działalności w Polsce nie jest zadaniem, które Jest dozwolone uznać za łatwe. Mówiąc o tym z pewnością nieraz wymienia się również kontrolę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zgodność z rzeczywistością jest pomimo tego taka, iż jeśliby prawa oraz obowiązki są nam doskonale znane a preparacja się do kontroli przebiegnie w odpowiedni sposób, z całą pewnością wszystko będzie mieć bezproblemowe sfinalizowanie. Tak docieramy do tego, co może zostać sprawdzone przez ZUS.


Głosuj (0)

figielekaa 16:34:23 27/11/2017 [Powrót] Komentuj